تبلیغات
لبخند میزنم :) - 10 توضیه برای مطالعه در دانشگاه

لبخند میزنم :)

1. برای درس خواندن به خودتان زمان بدهید

درس خواندن را به دقیقه نود موکول نکنید! از آغاز ترم برای امتحانات جدول زمان بندی بکشید و مشخص کنید برای هر امتحان چند روز فرصت دارید. سپس با توجه به شرایط خودتان به هر درس زمان مشخصی اختصاص دهید.

2. مکان مطالعه را سر و سامان دهید

نور کافی دارید؟ جای نشستنتان راحت است؟ از چیزهای حواس پرت کن به اندازه کافی دور هستید؟ شلوغی و تمیزی ، سکوت مطلق یا کمی سر و صدا یا حتی موسیقی ملایم پس زمینه تماما به عادات شما بستگی دارد. نکته ی مهم این است که بتوانید بالاترین تمرکز را ذاشته باشید. 

3. از نمودار و جدول بهره ببرید

در ابتدا سعی کنید هرچه در مورد آن مبحث می دانید را روی کاغذ بیاورید. سپس ضعف های خود را شناسایی کنید و روی آنها وقت بیشتری بگذارید. در روزهای نزدیک به امتحان خلاصه ای شماتیک و نموداری از کل مبحث بنویسید تا بتوانید خیلی سریع تمام دانسته هایتان را مرور کنید.

4.روی امتحانات قبلی کار کنید

امتحانات سر کلاسی و نمونه سوال های سال بالایی ها را نگاه کرده و حل کنید. اینگونه با روش طرح سوالات آشنا می شوید و می فهمید چگونه باید آن درس را بخوانید و کجاها مشکل دارید.


5. برای دیگران توضیح دهید

پدر و مادر ، خواهر و برادر (حتی اگر خیلی کوچک هستند) و دوستان گزینه های مناسبی برای توضیح دانسته های شما هستند. توضیح دادن برای دیگران باعث می شود آن پاسخ در ذهن شما شفاف شود و خیلی سریعتر آن را به یاد بیاورید؛ همچنین می فهمید چه مباحثی را نمی توانید توضیح دهید و عمیقا یاد نگرفته اید.

6.با دوستانتان گروه مطالعاتی تشکیل دهید

با دوستانتان جلسه بگذارید ، سوالاتتان را از یکدیگر بپرسید و پاسخ هر شخص را بررسی کنید و بشنوید. اگر نیاز بود بعدا پاسخ را از استاد جویا شوید. البته مطمئن شوید که قبل از جلسه زمان کافی برای مطالعه داشته اید.

7.وقفه های منظم داشته باشید

پشت سر هم درس خواندن بازده را بسیار پایین می اورد. اینکه هر چند وقت به خودتان استراحت بدهید به شما بستگی دارد. ولی استراحت بین مطالعه را فراموش نکنید!

8. غذا خوردن را تعطیل نکنید

ممکن است فکر کنید زمان کافی برای اشپزی ندارید ولی تغذیه در انرژی و تمرکز شما بسیار تاثیرگذار است. از فست فود دوری کنید. مواد قندی هم زیاد نخورید چون اعتیاد اور است ، غذاهایی بخورید که مغذی باشند و قند خود را اهسته ازاد کنند.

9. قبل از امتحان همه جیز را اماده کنید

خودکار مداد غلط گیر ماشین حساب ، زمان بیرون رفتن از خانه ، قبل از شروع امتحان حاضر باشید. 

10. اب بنوشید

با خود بطری اب همراه داشته باشید ، مغز شما به آب نیاز دارد.


23 مرداد 96 ساعت 13:34 | حسنا :) | نظرات