تبلیغات
لبخند میزنم :) - خواندنی : هنر گفت و گو

لبخند میزنم :)





سلام!! 
یکی از مشکلاتی که مخصوصاً از وقتی رفتم دانشگاه باهاش کلنجار داشتم مشکل کم حرفی و خجالتی بودنم بود. اغلب اوقات همیشه خودم رو سرزنش میکردم و ناراحت بودم از اینکه دیگران فکر کنن ادب کافی ندارم. ولی در واقع مشکل اصلی این بود که خجالت می کشیدم و نمیتونستم هیچ وقت شروع کننده ی گفت و گو باشم حتی اگه گفت و گو با یه سلام خاتمه پیدا کنه.

همیشه دوس داشتم به سرپرستی جلوی در سلام کنم. با نظافتچی ها سلام و علیک کنم و خسته نباشید بگم. توی آشپزخونه با بچه ها آشنا شم و در مورد قومیت و کشورشون ازشون بپرسم و اینکه در مورد ایران چطور فکر میکنند. یکی از بچه های طبقه که خیلی خوشرو بود باهامون دوست بود (البته واضحه که اون شروع کننده ی این دوستی شده بود) و یه بار بهمون گفت که شما اصلا با بقیه نمی پلکین و این وجهه ی بدی بهتون داده. 

امّا با کتابی آشنا شدم که امیدوارم بتونم به گفته هاش عمل کنم و واقعاً ترم جدیدی رو شروع کنم. اسمش هست «هنر گفت و گو» از خانوم «دبرا فاین» که به زبان خیلی خیلی گویا و روان و کاربردی تجارب خودش رو نوشته و به نظرم کتاب فوق العادیه. بعد از «هفت عادت مردمان مؤثر» میتونم بگم دومین کتاب خوب خودآموزیه که خوندم.

و البته این کتاب فقط برای کسانی نیست که کم صحبت و خجالتی هستند. بلکه همه به نظر من باید این کتاب رو بخونند. چون از آفت های گفت و گو هم صحبت میکنه و واقعاً چیزیه که توی روزمره دائماً شاهدش هستیم. 

+ شما نظرتون در مورد این کتاب چیه؟
+ آیا شما هم مشکلات اینچنینی دارید؟


5 شهریور 96 ساعت 11:01 | حسنا :) | نظرات