تبلیغات
لبخند میزنم :) - عدل الهی ۱

لبخند میزنم :)

چیزی که بیشتر از همه اینروزا در موردش با بقیه بحث کردم و با اینکه نتونستم از اعتقادم به عدل الهی صرف نظر کنم ولی متقابلاً هم نتونستم بقیه رو متقاعد کنم که دنیا عادلانه اداره میشه. عدل مطلق الهی.

البته متاسفانه مطالعه ای در این مورد نداشتم ، اگه کتابی بهم پیشنهاد بدید (چه موافق چه مخالف) ممنون میشم.

ولی خب خلاصه بحث ها به این سوالات منتهی شده و هر دو طرف از پاسخ باز موندیم. گفتم با شما هم مشورت کنم شاید شما پاسخ یا نظری داشته باشید.

۱. آیا آدم هایی داریم که همه چی داشته باشن ؟ یا آدم هایی که هیچی نداشته باشن ؟

۲. اشخاصی که در کودکی می میرند چگونه قضاوت میشن؟ اگه به بهشت موعود برن آیا عادلانه هست؟

۳. هدف از زندگی چیه؟ تکامل روح ؟

۴. آیا تنها زندگی ما قبل از محاکمه شدن در قیامت توی این دنیاس؟

۵. آیا ما قبل از به دنیا اومدن اجازه انتخاب داریم؟ آیا ما خودمون قبل از دمیده شدن روح در جسم انتخاب میکنیم زندگی دنیویمون رو؟

۶. آیا نعمت های بهشت ذکر شده ، جز قربت خدا ، نعمت های کمی نیستند برای اینهمه خوب بودن بعضی آدم ها؟ کسی که شهید شده آیا داشتن قصرها و انواع میوه ها و سایه خنک درختان میتونه براش زندگی ایده آل و آرمانی ای باشه؟

۷. آیا تکامل روح در بهشت و جهنم ادامه پیدا میکنه؟ آیا انسان ها در اون دنیا هم اختیار خواهند داشت؟ با علم بر اینکه انسان خود نفس اماره دارد، آیا در بهشت می توان به انسان اختیار داد و امنیت انتظار داشت؟البته سوال آخر مربوط به عدل نبود در ادامه ی سوال ۶ آوردمش فقط. اینا چیزاییه که من و دوستام نتونستیم بهشون جواب بدیم و حتی نمیدونیم کجا میتونیم دنبال پاسخ بگردیم. خوشحال میشم نقطه نظر شما رو هم بدونم.28 دی 96 ساعت 20:48 | حسنا :) | نظرات